Aleksandra Idzikadwokat

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

W latach 2012-2015 odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie, po zakończeniu której złożyła egzamin adwokacki uzyskując pozytywny wynik.

 

Część studiów prawniczych zrealizowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Castilla – La Mancha w Hiszpanii w ramach programu stypendialnego Erasmus.

 

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w renomowanych kancelariach prawnych w Krakowie oraz w Bielsku-Białej. Praktykę zawodową rozpoczęła już w trakcie studiów prawniczych, a następnie podczas odbywania aplikacji adwokackiej, gdzie obsługiwała klientów indywidualnych jak i przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa gospodarczego oraz cywilnego.

 

Zajmuje się szeroko pojętym prawem gospodarczym, cywilnym (w tym rodzinnym oraz spadkowym) oraz prawem pracy i prawem karnym.

 

Szczególną uwagę poświęca tematyce prawa własności intelektualnej (w tym prawa autorskiego oraz własności przemysłowej), a także nowej dziedziny prawa mody, w ramach której doradza podmiotom z branży modowej.

 

Świadczy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Reprezentuje Klientów przed sądami powszechnymi, administracyjnymi, a także przed urzędami.

 

Autorka szeregu publikacji z zakresu prawa pracy oraz prawa mody.

 

Posługuje się językiem angielskim oraz hiszpańskim.

„Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej nie doznawali.”

Epikur