Sylwia Belskaadwokat

Specjalizuje się przede wszystkim w prawie rodzinnym (w tym przede wszystkim w sprawach o rozwód i separacje, o alimenty i o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, uregulowanie kontaktów z dzieckiem oraz o podział majątku wspólnego) i prawie cywilnym (w tym w prawie spadkowym) oraz w prawie pracy. Od 2016 r. prowadzi sprawy indywidualne z zakresu prawa bankowego, w tym w szczególności dotyczące kredytów indeksowanych i denominowanych do waluty obcej (CHF).

 

Członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie. W 2012 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, broniąc pracę magisterską z zakresu postępowania karnego pod kierunkiem Prof. UJ, dr hab. Andrzeja Światłowskiego. Ukończyła również w 2011 roku studia administracyjne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

Doświadczenie w trakcie aplikacji adwokackiej zdobywała m.in. w renomowanej Kancelarii Adwokackiej Mecenasa Macieja Linzenbartha, zdobywając bogate doświadczenie zawodowe w zakresie prawa cywilnego, prawa rodzinnego i prawa gospodarczego. Egzamin adwokacki złożyła z doskonałymi wynikami, w tym z oceną celującą z zakresu prawa gospodarczego.

 

Posługuje się językiem angielskim.

„Prawa ustanowione są dla sprawiedliwych nie dlatego, by nie popełniali nieprawości, lecz by jej nie doznawali.”

Epikur